Good nápady

good nápady.

Pokec

Pište co chcete, ale vulgární text bude smazán.

Jak na ryby

Od jara do zimy, pokud měl volnou chvíli, tak chodil na ryby. Rybářský lístek tenkrát neměl, ten si pořídil až ve vyšším věku, ale na to se u nás tenkrát moc nehledělo. U nás nebyly žádné obhospodařované rybníky, ale kolem dědiny bylo hodně močálů, a tam bylo ryb dost. Dnes už tam močály nejsou, socialistické zemědělství je zlikvidovalo.
My děti jsme samozřejmě chodili lovit ryby taky! Naše rybářská výstroj byla velice jednoduchá: kupoval se vlastně jen háček. Ten se uvázal na tenký provázek, plovák se udělal z korkové zátky, kousek olova na zátěž se doma našlo. a jako prut posloužila líska.
Jednou jsem si však pořídil výbavu na tu dobu přímo přepychovou: koupil jsem si naviják se silonovým vlascem! Prut samozřejmě ne, to by bylo moc drahé, prut se dal přece vyrobit. Ale koupil jsem si třpytku. A s tímto zařízením jsem se vydal k vodě, poprvé a naposled. Házel jsem třpytku a přitahoval k sobě, úlovek však žádný. Najednou se mi třpytka o něco zachytila. Stál jsem proti slunci, voda se leskla, a já jsem neviděl, co se vlastně stalo. Tak jsem cukal prutem a snažil se třpytku uvolnit. To se mi po chvíli povedlo, a to tak šikovně, že mne letící třpytka praštila do tváře. Jenomže háček třpytky se mi zabodnul kousek pod oko!
Co teď? Byl jsem asi dva kilometry od domu a široko daleko nikdo. Tak jsem prokousl vlasec a se zabodnutou třpytkou jsem se vydal domů. Doma to ovšem taky vytáhnout nešlo, tak jsem se vydal k doktorovi. Jak mne doktor uviděl, povídá: Tak takovou rybu jsem ještě neviděl!
Jeho zákrok byl však perfektní: donesl štípací kleště, háček odštípnul a obloukem jej propíchnul zase ven a vytáhnul. Pak povídá: Až chytneš nějakou rybu, tak mi přines!
To jsem mu sice slíbil, ale již nikdy v životě jsem na ryby nešel.

jak na ryby?

Jak začít?

Nejprve by jste si měli rozmyslet kam akvárium umístíte. Toto místo by nemělo být nadměrně osvětlováno slunečníma paprsky(aby nedocházelo k nadměrné tvorbě řas), ale také by nemělo být příliš tmavé.

Chcete-li se vyhnout zklamání, získejte nejprve zkušenosti chovem sladkovodních ryb, než budete zakládat mnohem náročnější mořské akvárium.

Než začnete utrácet spoustu peněz za ryby do akvária, musíte si pořídit náčiní, potřebné k zařízení a udržování vhodného prostředí, které je nezbytné k tomu, aby ryby dobře prospívaly. Poučte si o různých způsobech vytápění, osvětlení a čištění nádrže.

 
TOPlist