Good nápady

good nápady.

Pokec

Pište co chcete, ale vulgární text bude smazán.

Jak na slimáky

Zatracení slimáci! Jak je navždy porazit?

Zatracení slimáci! Jak je navždy porazit?Nálety ptáků, invaze slimáků či krtků – nic z toho zahrádkáře nepotěší. Zkoušeli jste na ně vyzrát už mnohokrát a různě, ale pořád marně? Porazit je můžete pomocí různých přístrojů.

Na slimáky s květinkou!
 
Rajčata, okurky, jahody, maliny, ale i květiny – to vše dokáží zničit invaze slimáků. Kdo ji zažil, ví, že se nezastaví před ničím. Na pomoc vám ale může přijít tato veselá květinka, která není ničím jiným než lapačem slimáků. Naplníte ji granulovanou návnadou, přikryjete stříškou, aby se k ní nedostala domácí zvířata, a umístíte na záhon. To je všechno. Za čtyři kusy zaplatíte jen 45 Kč, náplň pořídíte za 99 Kč. Nabízí Fortel.
 
Lapač s designem pestrého květu vás zbaví nežádoucí invaze slimáků na vaši úrodu.
 
 
Na krtky s odpuzovačem
 
Trápení s krtky dokáže zabrání jejich odpuzovač. Stačí do něj dát čtyři baterie, zastrčit jej do země a rázem začne vyvolávat seizmické vibrace, které však necítí ani domácí zvířata, ani lidé. Baterie v něm vydrží až čtyři měsíce a neuškodí jim ani nepříznivé povětrnostní podmínky. Působí na vzdálenost až 30 m, je však třeba dodržet pětimetrový odstup od vodních ploch. Nabízí Schäfer Boutique za 699 Kč.
 
Rozrývají vám záhony krtci? Pořiďte si na ně odpuzovač!
 
 
Vyplašte škůdce ultrazvukem!
 
Trápí vás a vaši zahradu neustále se vracející myši, krysy, potkani či zajíci? Nedejte jim šanci zničit vaši úrodu a vybavte se ultrazvukovým plašičem. Funguje v okruhu deseti metrů, je zcela vodotěsný a ekonomický – k jeho provozu stačí jen jedna 9V baterie. Navíc se do provozu uvede jen pomocí vestavěného infrapasivního čidla, které reaguje na pohyb. Jakmile se přiblíží teplokrevný živočich, spustí signál, který je pro ně nepříjemný natolik, že prostor opustí. Připevnit jej můžete na stěnu domu či chatky nebo na sloupek, který zabodnete do země. Nabízí Elektronika Limburský za 799 Kč.
 
Myši, krysy či potkani již na vaší zahradě nebudou mít šanci!
 
 
Na ptáky už „nejsme krátký“!
 
Pokud máte špatné zkušenosti s nálety ptáků na vaše pole či zahradu, můžete na ně vyzkoušet elektrický plašič. Ale pozor, dřív než si jej pořídíte, měli byste vědět, že na rozdíl od předchozích přístrojů je tento slyšitelný pro člověka, a tak se příliš nehodí tam, kde máte četné sousedy. Vydává totiž v pravidelných intervalech (od 5 do 30 minut) zvuk dravých ptáků, čímž plaší ostatní. K jeho použití také musíte mít po ruce zásuvku, protože funguje přes adaptér. Pořídíte za 1795 Kč u MS Box.
 
Plašič ptáků ochrání vaše pozemky před náletem kosů a jiných opeřenců. Ale pozor, je slyšitelný i pro člověka!
 
 

 
TOPlist