Good nápady

good nápady.

Pokec

Pište co chcete, ale vulgární text bude smazán.

Práce se zvukem

Práce se zvukem

Cool Edit

Homepage:  Cool Edit
Download:  Cool Edit
Licence:  Freeware!! (odlehčená verze)

 je jedním z opravdu šikovných programů pro úpravu zvuku. Za zlomek ceny oproti profesionálním produktům si dokáže poradit s většinou požadavků na úpravu zvuku. Pracuje s mnoha zvukovými formáty včetně wav a mp3. Pro kódování zvuku do mp3 používá patentovaný algoritmus Frauenhoferova institutu. Umí stříhat a spojovat zvukové soubory. Existuje k němua řada tzv. plug-in modulů, které rozšiřují možnosti programu o další funkce (např. odstranění praskání při nahrávání z LP desek apod.).

WinAmp    

WinAmp je v současné době nejrozšířenější přehrávač souborů mp3. Prostě klasika. Jednoduchý a efektivní. Umí přehrávat většinu známých zvukových formátů. Podporuje seznamy skladeb, i když - alespoň podle mne - ne příliš šťastným způsobem. Můžeme se nechat překvapit připravovanou verzí 3.0, která má být v tomto ohledu lepší.

Media Jukebox

Media Jukebox je další z univerzálních programů pro záznam a přehrávání zvuků. Umí nahrávat zvuk z vnějšího zdroje. Převádí soubory do mp3, a to jak ze souboru tak z CD (ripování). Má celkem zdařilé nástroje pro vytváření vlastních seznamů skladeb umístěných na různých médiích. Soubory je možné si přiřadit do skupin (obdoba přiřazení klíčových slov).

MusicMatchJukeBox

Dostupný v light verzi zdarma.

dbPower Amp Music Converter

Velmi šikovný program na převod zvukových nahrávek integrovaný do Průzkumníka (Windows Explorer). Po kliknutí pravým tlačítkem myši na soubor se zvukovou nahrávkou se vám v kontextovém menu objeví položka "Convert to", kterou soubor převedete do zvoleného formátu. Program umí převádět i dávkově tzn. že můžete zadat k převodu více souborů najednou.

Audiacity

Homepage:  http://audacity.sourceforge.net
Download:  zde
Licence:  Freeware!!

 

Audio Grabber, AudioCatalyst

Tyto programy patří mezi tzv. rippery. Primárně slouží ke převádění skladeb ze zvukových CD do formátu mp3. Umí si na internetu vyhledat seznam skladeb z daného zvukového CD a použít tyto názvy (nebo kombinaci názvů skladeb s názvem alba) jako názvy vytvářených mp3 souborů. Kromě toho však také umí převádět do *.mp3 jakékoli soubory ve formátu *.wav.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

zdroj: http://medard.soc.cas.cz/digidat/zvuk_programy.htm

 
TOPlist