Good nápady

good nápady.

Pokec

Pište co chcete, ale vulgární text bude smazán.

Programy pro práci s obrazem

Programy pro práci s obrazem

Dobrá, v počítači máme hromadu naskenovaných obrázků. Nyní je potřeba s nimi něco dělat. S největší pravděpodobností je budeme chtít některou z následujících činností:

Prohlížet, třídit (přesouvat, mazat)

ACDSee

je opravdu jeden z nejlepších programů pro správu obrázků. Umí pracovat s velkým množstvím formátů, umí zobrazit jednotlivé obrázky v počítači pomocí malých náhledů (thumbnails). V posledních verzích již značně překračuje své původní poslání a nabízí i řadu nástrojů pro editaci. J e k dispozici ve verzích pro PC i pro MAC, a to buď zdarma (s tím, že se vám v programu zobrazuje reklamní proužek, který je nutné alespoň jednou měsíčně aktualizovat) nebo plná verze po zaplacení reg. poplatku. (http://www.acdsee.com)

IrfanView

Neumí toho tolik co ACDSee, ale je naprosto zdarma.

GWS (Graphic Workshop)

Upravovat (opravovat)

Adobe PhotoShop Corel Photopaint

oba tyto nástroje jsou mohutné, mají spoustu užitečných funkcí, ale pro normálního smrtelníka jsou dosti drahé. Takže pokud se nehodláte nadále věnovat grafice, budete zřejmě volit některý z sharewarových prográmků. Za zlomek ceny nabízejí funkce, která asi tak máte, jakožto laici šanci použít. Z oblasti dostupnějších grafických editorů bychom mohli uvést např.: PaintShop Pro Případně opět ACDSee Power Pack.

Převést do textového souboru

 viz OCR

Recognita


zdroj: http://medard.soc.cas.cz/digidat/obraz_programy.htm

 
TOPlist